Powrót

Lata temu powstała przeglądarkowa gra MMORPG Vis Arcana. Połączyła ona ze sobą tysiące graczy, tworząc znajomości, które nieraz przetrwały do dziś. Niestety, sama gra ostatecznie nie przetrwała próby czasu i musiała zostać zamknięta. Tuż przed zgaszeniem światła, wszyscy gracze wzięli udział w pożegnalnej bitwie, której rozmiaru do dziś niewiele gier dorównało. Odchodząc z pola walki, wielu miało nadzieję na powrót.

Od tamtego czasu temat powrotu pojawiał się co chwilę. W pewnym momencie rozpoczęliśmy prace nad wersją 2.0. Była ona planem wyjątkowo ambitnym, bardzo wykraczającym poza granice oryginalnego tytułu. Niestety, dopadło nas życie i dostępny czas na pracę powoli zmniejszał się do zera. W pewnym momencie okazało się, że jest to zbyt duży projekt na hobbistyczne podejście. Musiała zapaść decyzja – zawieszamy prace na razie aż będziemy mieli więcej dostępnych zasobów.

Na szczęście pojawił się nowy plan – najpierw zróbmy coś prostszego, a potem weźmy się za epickie dzieła. Dlatego też od jakiegoś czasu powstaje remake oryginalnej gry na mobilki, roboczo nazwany Vis Arcana 1.5. Celem jest dopasowanie pierwszej wersji do dzisiejszych realiów i dzisiejszych technologii. Aktualny status – mamy działający spory kawałek backendu i testowego klienta na Androida. Wszystko idzie do przodu i wizje na przyszłość są dość optymistyczne. Niestety jest też trochę niewiadomych. Nie mamy przygotowanych funduszy na grafikę ani infrastrukturę. To jest problem, który trzeba jakoś rozwiązać. Może uda się znaleźć sponsora? Może crowdfunding? W tym momencie trudno powiedzieć. Nie chcemy podawać żadnych terminów, dopóki nie będziemy mieli wszystkiego dokładnie zaplanowanego. Mamy nadzieję, że kolejna aktualizacja przyniesie więcej szczegółów i pojawi się dużo szybciej. Na razie pozdrawiamy wszystkich i wracamy do budowy kolejnego poziomu Gildii Magów ?

1 komentarz o “Powrót

Dodaj komentarz