Kuźnia, czyli crafting w praktyce

Jakiś czas temu opisaliśmy nową koncepcję craftingu. Teraz chcielibyśmy zaprezentować jak to wygląda w grze.

Kluczowym budynkiem dla craftingu jest Kuźnia. W niej można tworzyć przedmioty z materiałów, tworzyć bardziej zaawansowane materiały, ulepszać Kryształy Mocy i zaklinać przedmioty. Prototyp interfejsu można zobaczyć poniżej:

Kuźnia

Tworzenie przedmiotów i materiałów

Ilość przepisów na przedmioty zależy od poziomu kuźni – im wyższy, tym lepsze przedmioty stają się dostępne. Każdy z nich wymaga odpowiedniej ilości materiałów, które można zdobyć na wyprawach i kupić na Rynku. Wytworzone przedmioty lądują od razu w Magazynie, skąd można je założyć, wystawić na handel, poświęcić, czy cokolwiek jeszcze przyjdzie Ci do głowy.

Lepsze przedmioty wymagają większej ilości, lub jakości, materiałów. Nie wszystkie materiały da się znaleźć – niektóre trzeba wytworzyć samemu. Do tego właśnie służy zakładka craftingu materiałów. Jest on dość prosty – lepsze materiały zależą od gorszych, przez co można krok po kroku tworzyć coraz bardziej zaawansowane. Kuźnia pozwala na wygodne wpisanie docelowej ilości, dzięki czemu można bardzo szybko wyprodukować duże ilości przedmiotów, co jest bardzo ważne dla handlujących na Rynku. W końcu, nie może być przerw w biznesie!

Ulepszanie Krzystałów Mocy

Kryształy Mocy są ulepszeniami, które można aplikować do przedmiotów, które mają na nie miejsce. W zależności od rodzaju Kryształu, dostaje się różne bonusy:

  • niebieski – zwiększenie pancerza/obrażeń
  • żółty – zwiększenie siły prefiksu
  • czerwony – zwiększenie siły sufiksu
  • czarny – wszystkie powyższe bonusy
  • pomarańczowy – połączenie żółtego i czerwonego
  • zielony – połączenie niebieskiego i żółtego
  • fioletowy – połączenie niebieskiego i czerwonego

Każdy z kryształów ma swój rozmiar (lub jakość). Lepsze przedmioty będą akceptować jedynie Kryształy w odpowiednim rozmiarze, stąd konieczność ich ulepszania. Podobnie jak w przypadku materiałów, ulepszenie Kryształu wymaga połączenia kilku mniejszego rozmiaru.

Zaklinanie przedmiotów

Jedną z najbardziej użytecznych funkcji Kuźni jest zaklinanie. Przedmiotom bez prefiksu lub sufiksu można dodać wybrane, pod warunkiem, że posiada się wystarczającą ilość Esencji odpowiedniego typu. Esencje są magicznym materiałem do craftingu, które się zdobywa identycznie jak niemagiczne.

Zaklinanie jest o tyle ważne, że pozwala na dostosowanie ekwipunku pod siebie. Jeśli ktoś nie chce się zajmować craftingiem, zawsze możne tak zaklęte przedmioty szukać na Rynku, gdzie inni gracze mogą je sprzedawać. Jednym słowem – zaklinanie jest dobrym sposobem na ścisłe dopasowanie ekwipunku do swojego stylu gry, jak również na zarobienie złota.

Podsumowanie

Kuźnia jest jednym z bardziej użytecznych budynków w grze. Jest użyteczna dla każdego, kto lubi się wczuć w optymalizację postaci, lub po prostu zarabiać dużo złota. Daj znać co o tym wszystkim myślisz tutaj lub w grupie na FB.

Dodaj komentarz