Twórzmy grę wspólnie

Od kiedy poprzednia wersja gry została zamknięta, pytaliście o możliwość reaktywacji. Parę lat temu podjęliśmy decyzję o wznowieniu projektu, który możesz śledzić na bieżąco tutaj. Z oryginalnego zespołu zostały tylko dwie osoby – rożne przygody życiowe nie pozwoliły na powrót wszystkich. Z góry wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo, ale pchaliśmy i pchamy prace do przodu mimo wszystko. Przy pierwszej części pracowało (w różnym wymiarze) sześć osób – gra, mimo niskiego poziomu technologicznego (w końcu to była zwykła strona w przeglądarce), była nadzwyczaj skomplikowana w kwestii mechaniki.

OK, ale jakie to ma znaczenie teraz? Sytuacja wygląda tak, że mechanika zachowała swój poziom zaawansowania, a jednocześnie gra dużo bardziej się skomplikowała od strony technicznej. Musimy w końcu dopasować się do aktualnych realiów. W praktyce sprowadziło się to do pracy po 15-16 godzin dziennie (połowa na „normalną” pracę), 5 dni w tygodniu, przez ostanie 2-3 lata (w trakcie których cały jeden urlop 2 tygodnie). Bądźmy szczerzy – nie jest to ani proste, ani możliwe do utrzymania przez dłuższy czas. Na szczęście wiele osób z ciągle żywej społeczności zaoferowało swoją pomoc, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni ❤ Z ich pomocą możemy zacisnąć zęby i doprowadzić projekt do końca.

…co doprowadza nas do chwili obecnej. Powoli widać na horyzoncie koniec prac, przynajmniej nad pierwszą wersją testową. Niestety, na tym samym horyzoncie pojawia się widmo problemów finansowych. O ile dwie osoby mogą poświęcać swój wolny czas i tworzyć grę, to utrzymanie infrastruktury i promocja są zupełnie innym tematem. Wstępne obliczenia są dość niepokojące – minimum do utrzymania gry liczy się w kilku tysiącach miesięcznie (serwery, backup, domeny, zew. usługi, reklama).

Na szczęście w społeczności od dawna przewijała się kwestia crowdfundingu, lub, mówiąc inaczej, zrzutki. Do tej pory nie przykładaliśmy większej wagi do tej kwestii – nikt z nas się na tym nie zna, więc szanse na sukces ocenialiśmy dość nisko. W końcu doszliśmy do wniosku, że nie ma wyjścia – jeśli chcemy, żeby projekt wystartował, i nie zbankrutował po chwili, musimy poprosić Cię o pomoc. Nawiązaliśmy współpracę z Patronite, gdzie każdy może wesprzeć finansowo grę. Jeśli nie wiesz co to jest Patronite – jest to portal, gdzie każdy może zostać Patronem danego projektu i wspierać go w rozwoju, za co dostanie od nas w zamian różne bonusy. Oczywiście, nie jest to obowiązkowe – jeśli uważasz, że gra jest warta wsparcia, z góry dziękujemy za pomoc; jeśli nie, to nie ma problemu – dziękujemy za zainteresowanie projektem, tak czy inaczej. Każda, nawet najmniejsza pomoc przybliży nas do wydania gry, która nie jest prymitywnym klikaczem, jakie aktualnie królują w sklepach mobilnych.

Mówiąc o nagrodach – każdy Patron dostaje coś w zamian. Chcemy, żeby każdy był w jakiś sposób wyróżniony i dostał coś więcej niż tylko podziękowanie. Możesz poczytać o nagrodach przy każdym progu wspierania. Jako przeciwnicy pay to win, chcieliśmy wyważyć nagrody tak, żeby były widoczne, i jednocześnie nie dawały przewagi w grze.

Z góry dziękujemy wszystkim fanom projektu!

Dodaj komentarz