To już koniec

Cześć

Dzięki, że z takim zainteresowaniem śledziliście postępy prac nad wskrzeszeniem Vis Arcana. Niestety, nie mamy dobrych wieści.

Kiedy zaczynaliśmy projekt, w lipcu 2019, wiedzieliśmy, że przed nami ogrom pracy. Ale nie zraziło nas to wtedy. Przepisywanie gry od zera, opracowanie usprawnień do systemu, przesiadka na nową platformę, nowa grafika, grafika 3D – to były wyzwania, których się podjęliśmy, bo wsparcie starej gwardii było czymś, co nas motywowało. No i sami chcieliśmy znów pograć!
Nie było dnia, żeby ilość naszych zadań się zmniejszała. Odwrotnie – nowe pomysły czy wyzwania tylko dodawały zadania do naszego backloga, i usilnie staraliśmy się je priorytetyzować i dokańczać.

Z pomocą niektórych z Was udało się przetłumaczyć grę czy napisać wiele tekstów, a także uzyskać feedback do pomysłów i zmian.

Ale dobrnęliśmy do ściany.

Projekt chyba nas przerósł.

Prócz VA, pracujemy oboje na etacie. A, właśnie – jest nas tylko dwójka. Zmęczenie bierze górę. Do tego zaangażowanie i feedback od potencjalnych wydawców nieco odarł nas z marzeń. W świecie gier hyper-casual, produkcjom takim jak Vis Arcana, trudno będzie zaistnieć na szerszym rynku, a bez tego zaistnienia po prostu się nie utrzymamy. Budżet, jaki musielibyśmy przeznaczyć na marketing i infrastrukturę przerasta nasze możliwości.

Głowiliśmy się długo co z tym fantem zrobić. Walczyła w nas chęć zrobienia czegoś fajnego, z realizmem. I dlatego podjęliśmy, bardzo trudną dla nas, decyzję – stopujemy prace. Przez wypalenie i wizję beznadziei zaczęło cierpieć nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Odkładamy łopaty. I jest nam bardzo przykro.

Dziękujemy osobom aktywnie zaangażowanym w projekt, a w szczególności Darathowi, Amamneth, Kaendrilowi, patronom z Patronite: Bartoszowi, Sebastianowi, Wojciechowi, Kazimierzowi i Łukaszowi, wszystkim na Discordzie i Facebooku. Bez Was nie pociągnęlibyśmy tak długo.

Osoby z Patronite – prosimy o maila z adresu przypisanego do konta na Patronite, na maila info@visarcana.com, z numerem konta. Zwrócimy całą kwotę, którą od Was otrzymaliśmy.

Dziękujemy za wsparcie
Być może do zobaczenia!

Kamil i Lidia
Zespół Vis Arcana

Dodaj komentarz